Bedrijven in de hightech en maakindustrie weten dat data en AI kansen bieden, maar lopen in de praktijk vaak vast op dezelfde vraag: waar begin je? Precies daar vinden Pipple en Mikrocentrum elkaar. Al enkele jaren verzorgen de data- en AI-specialisten van Pipple opleidingen bij Mikrocentrum, met als doel professionals concreet op weg te helpen met machine learning, datascience en artificial intelligence (AI). Een samenwerking die draait om kennis delen, praktijkervaring en samen blijven doorontwikkelen.

Kennis en ontmoeting centraal

Mikrocentrum bestaat inmiddels 58 jaar en is uitgegroeid tot een onafhankelijke kennis- en netwerkorganisatie voor de hightech en maakindustrie. Met opleidingen, evenementen en het High Tech Platform als ontmoetingsplaats voor techneuten, brengt Mikrocentrum professionals en bedrijven samen. Programmamanager Opleidingen Erik van den Putte vat het mooi samen: “Kennis kun je overal vandaan halen, maar wij willen een versneller zijn. Je krijgt kennis aangereikt en kunt daar direct mee verder.”

Die versnelling zit niet alleen in de inhoud, maar ook in de vorm. Opleidingen zijn bij Mikrocentrum vaak klassikaal en blended opgezet: deelnemers bereiden zich vooraf voor, waarna tijdens de cursus veel ruimte is voor praktijk, interactie en verdieping. “Opleiden is mensenwerk,” aldus Erik. “Daarom werken we met experts uit het veld die het leuk vinden om hun kennis over te dragen.”

Van behoefte naar concrete opleidingen

De samenwerking met Pipple ontstond vanuit een duidelijke marktvraag. AI stond – en staat – hoog op de agenda bij veel bedrijven. Organisaties vragen zich af wat AI, maar ook datascience en machine learning, voor hen kunnen betekenen, hoe ze ermee kunnen starten en welke kennis daarvoor nodig is. Mikrocentrum ging op zoek naar een kennispartner op dit gebied en kwam uit bij Pipple.

Samen ontwikkelden ze twee opleidingen voor verschillende doelgroepen: Datascience & machine learning voor managers (voorheen AI voor managers) en Machine learning voor engineers (voorheen AI voor engineers). In de managementopleiding ligt de focus op het begrijpen van de mogelijkheden van AI en het opzetten van datascience- en machine learningprojecten binnen de organisatie. De engineerstraining geeft ook inzicht in wat AI nu daadwerkelijk is, maar is ook hands-on en technisch: deelnemers gaan zelf aan de slag met de programmeersoftware Python en gaan naar huis met concrete ideeën om binnen hun organisatie aan de slag te gaan met machine learning en AI. “Twee doelgroepen, één thema,” vertelt Erik. “En Pipple had de expertise én de mensen om dat goed neer te zetten.”

Samen ontwikkelen en verbeteren

Wat de samenwerking bijzonder maakt, is het gezamenlijke eigenaarschap. Pipple en Mikrocentrum zitten regelmatig samen aan tafel om de opleidingen door te ontwikkelen. Feedback van deelnemers en docenten vormt daarbij de basis. “De wereld van datascience en AI verandert snel,” zegt Erik. “Dan moet je blijven aanpassen. Dat doen we echt samen.”

Ook de manier van samenwerken is belangrijk. Er is één vast aanspreekpunt, een vaste docentenpool en korte lijnen. Dat maakt het schakelen makkelijk en zorgt voor continuïteit in kwaliteit. “Een docent kan een cursus maken of breken,” benadrukt Erik. “We vinden het daarom belangrijk om docenten te leren kennen. Het fijne aan de mensen van Pipple is dat zij niet alleen inhoudelijke kennis hebben, maar ook praktijkervaring bij veel verschillende klanten. Dat rugzakje nemen ze mee de klas in, waardoor voorbeelden, discussies en oefeningen direct raken aan situaties die deelnemers herkennen uit hun eigen organisatie.”

Intrinsieke motivatie om kennis te delen

Voor Pipple is het verzorgen van opleidingen een bewuste keuze. Naast het uitvoeren van data- en AI-projecten bij klanten vinden de consultants het belangrijk én leuk om hun kennis te delen. Die intrinsieke motivatie is voelbaar in de trainingen en wordt ook door deelnemers gewaardeerd. Evaluaties noemen de cursussen compleet, praktijkgericht en goed in balans tussen theorie en toepassing. Met cijfers rond de 9 laten ze zien waar de kracht van deze samenwerking ligt.

Win-win voor de toekomst

De samenwerking tussen Pipple en Mikrocentrum is een echte win-win. Samen helpen ze professionals om AI, data science en machine learning niet te zien als een magisch wondermiddel, maar als een concreet en toepasbaar instrument. Deelnemers leren welk type AI- of machine-learningmodel past bij hun vraagstuk, wat daarvoor nodig is en waar de grenzen liggen. Zo gaan ze naar huis met realistische ideeën, soms al met eerste oefening in de praktijk, en met hernieuwd enthousiasme om zelf met AI aan de slag te gaan. Precies die praktische aanpak zorgt voor de versnelling waar de sector om vraagt.

 

Meer weten? Lees het artikel over Sanne’s ervaring als trainer.

Neem contact op met onze expert

Joep kan je alles vertellen over onze organisatie, missie en visie.
Hij komt graag met je in contact!

Joep van den Tillaart
Partner
joep@pipple.nl